Hardvér · Antminer S19

Antminer S19: všetky modely a či sa ich ešte oplatí prevádzkovať

Od tímu CloudMineCryptoAktualizované 7 min čítania

Krátka odpoveď

Antminer S19 je 2020. generácia bitcoinových minerov od Bitmainu. Zahŕňa pôvodný model S19 s výkonom 95 TH/s aj model S19 XP s výkonom 141 TH/s. Podľa údajov Bitmainu spotrebujú 21,5 až 34 joulu na terahash, zatiaľ čo dnešný S21 XP spotrebuje 13,5. Model S19 teda pokryje náklady na elektrinu len tam, kde je lacná. Vyber si model nižšie a zisti, kde je tá hranica dnes.

Hlavné body

  • 5 vzduchom chladených modelov S19, každý s odkazom na vlastný technický list Bitmainu.
  • Dnes dosiahne S19 bod zvratu pri cene elektriny približne 6,3¢ za kWh a S19 XP pri približne 10,0¢ (aktuálny odhad, iba náklady na elektrinu).
  • Halving 2024 znížil odmenu za blok z 6,25 na 3,125 BTC a spolu s ňou klesla aj hraničná cena elektriny pre každý S19.
  • Model S21 XP odvedie rovnakú prácu s o 60% nižšou spotrebou energie než pôvodný model S19.

Rad S19 · aktuálna cena hashovania

Odhad za deň, S19 XP

141 TH/s · 3 032 W · 73 kWh za deň

Hrubý výnos pri dnešnom hashprice0.00008968BTC$7.28
Náklady na elektrinu pri cene 6¢ za kWh−$4.37
Hrubý výnos mínus náklady na elektrinu+$2.91

S19 XP dosiahne bod zvratu pod

10.0¢

S21 XP na porovnanie

15.9¢

Pri 6¢ má S19 XP vyšší výnos z ťažby, než sú náklady na elektrinu, ešte pred započítaním ceny zariadenia a poplatkov.

Parametre udávané výrobcom, nie odporúčanie na kúpu. Hrubý výnos vychádza z aktuálneho hashratu siete, odmeny za blok a ceny BTC (aktualizuje sa každú hodinu): 1 TH/s vyťaží približne za 0,0516 $ denne. Ide o odhad v amerických dolároch, ktorý sa mení každý deň a nezahŕňa cenu zariadenia, poplatky poolu, hosting, prestoje, opravy ani opotrebovanie použitého zariadenia.

Čo je Antminer S19?

Definícia · Antminer S19

Rad vzduchom chladených zariadení na ťažbu Bitcoinu pomocou SHA-256 od spoločnosti Bitmain, prvýkrát dodaných v roku 2020. Každý model má rovnaký tvar skrinky so vstavaným zdrojom napájania. Neskoršie verzie dosahujú vyšší hashrate pri rovnakej spotrebe energie.

5

Modely na tejto stránke

podľa údajov výrobcu, september 2026

21,5 až 34

Rozsah J/TH

nižšia hodnota je lepšia

95 až 141

rozsah TH/s

na zariadenie

$0.0516

Za TH/s za deň

aktuálny hashprice

S19 bol hlavným radom Bitmainu od roku 2020 až do príchodu modelu S21 koncom roka 2023. Preto ich stále veľa beží a predáva sa z druhej ruky. Začínaš s ťažobnými strojmi? Prečítaj si čo je ťažobný stroj.

Ako sa modely S19 líšia?

Menovité údaje od Bitmainu. Ak sa v špecifikáciách uvádza viac verzií hashratu, zobrazuje sa najvyššia. Skutočné hodnoty sa pri jednotlivých zariadeniach líšia o niekoľko percent. Kliknutím na model zobrazíš jeho špecifikácie.
ModelOdoslanéTH/sWattyJ/TH
S192020953,25034
S19 Pro20201103,25029.5
S19j Pro20211043,06829.5
S19 XP20221413,03221.5
S19k Pro20231202,76023

Model S19 bol dostupný aj vo verziách s výkonom 90 TH/s a S19j Pro aj vo verzii s výkonom 100 TH/s, pričom oba mali približne rovnakú hodnotu J/TH. Existujú aj vodou chladené varianty S19, tie tu však neuvádzame, pretože zaraďujeme len modely, ktorých technické listy sme overili. Ide o technické údaje, nie odporúčanie na kúpu. V porovnaní hardvéru nájdeš dnešné stroje od všetkých výrobcov.

Ako si S19 stojí v porovnaní so S21?

Každé zariadenie zarába rovnako za každý TH/s. Rozdiel je v tom, koľko stojí elektrina na každý TH/s. Meria sa v jouloch na terahash (J/TH).

Spotreba energie na terahash, generácia S19 oproti S21

S19
2020
34 J/TH
S19 Pro
2020
29.5 J/TH
S19j Pro
2021
29.5 J/TH
S19k Pro
2023
23 J/TH
S19 XP
2022
21.5 J/TH
S21
2023
17.5 J/TH
S21 Pro
2024
15 J/TH
S21 XP
2024
13.5 J/TH
Menovitá účinnosť J/TH podľa špecifikácií jednotlivých modelov od Bitmainu. Nižšia hodnota je lepšia. Oranžová: aktuálna generácia S21.

Aby model S21 XP dosiahol výkon 141 TH/s ako S19 XP, potrebuje približne 1 904 W namiesto 3 032 W. V porovnaní s pôvodným modelom S19 je rozdiel ešte väčší: na rovnakú prácu spotrebuje o 60% menej energie. Celý rad S21, vrátane vodou chladených a ponorných modelov, nájdeš na stránke Antminer S21.

Pri akej cene elektriny dosiahne S19 bod zvratu?

hraničná cena za kWh = hashprice za TH/s za deň ÷ (J/TH × 24 ÷ 1 000)
Veľkosť zariadenia nehrá rolu: dve zariadenia s rovnakou hodnotou J/TH dosiahnu bod zvratu pri rovnakej cene elektriny, bez ohľadu na svoju veľkosť.

Hraničná cena elektriny pri aktuálnom hashprice

S19
6,3¢ za kWh
S19 Pro
7,3¢ za kWh
S19j Pro
7,3¢ za kWh
S19k Pro
9,4¢ za kWh
S19 XP
10,0¢ za kWh
S21
12,3¢ za kWh
S21 Pro
14,3¢ za kWh
S21 XP
15,9¢ za kWh
Pri cene $0,0516 za TH/s denne (aktuálny hashrate siete, odmena za blok a cena BTC, aktualizované každú hodinu). Pokrýva len náklady na elektrinu, nie zariadenie, poplatky ani prestoje. Prerušované čiary označujú príkladové tarify.

Pod cenou elektriny, pri ktorej sa ťažba vyrovná nákladom, zariadenie vyťaží viac, než stojí jeho spotrebovaná elektrina. Nad touto hranicou je každá hodina stratová. Hashprice sa mení podľa ceny BTC, hashratu siete a poplatkov. Sprievodca hashprice vysvetľuje každý z týchto faktorov a článok koľko stojí vyťaženie bitcoinu uvádza rovnaké výpočty v dolároch za mincu.

Dáva S19 ešte zmysel po halvingu 2024?

V apríli 2024 sa odmena za blok znížila na polovicu, z 6,25 na 3,125 BTC. Zrazu každý TH/s vyťažil približne o polovicu menej bitcoinov, no účet za elektrinu pre S19 zostal úplne rovnaký. Prepínaj medzi obdobiami a pozri sa, ako to ovplyvnilo jednotlivé modely.

Hraničná cena elektriny v jednotlivých érach halvingu

1 TH/s vyťaží približne $0,0516 za deň v tejto ére

S19
6,3¢ za kWh
S19 Pro
7,3¢ za kWh
S19j Pro
7,3¢ za kWh
S19 XP
10,0¢ za kWh
S19k Pro
9,4¢ za kWh
S21 XP
15,9¢ za kWh
Dotácia za blok v jednotlivých érach plus dnešné priemerné poplatky, hashrate siete a cena BTC. Všetky hodnoty zostávajú nemenné, mení sa len dotácia. V skutočnosti sa mení aj cena a sieť, preto to ber ako ukážku vplyvu halvingu, nie ako predpoveď. Oranžová: aktuálna generácia S21 na porovnanie. Prerušované čiary znázorňujú príklady cien elektriny.

Úprimná odpoveď: S19 sa stále oplatí niektorým ľuďom, ale len úzkej skupine. Potrebuješ elektrinu výrazne pod hranicou rentability, stroj kúpený za takú nízku cenu, aby sa ti zaplatil pred ďalším halvingom v roku 2028, a miesto, kde neprekáža hluk ani teplo.

Stále sa môže oplatiť, ak

  • Celkové náklady na elektrinu máš výrazne pod 10¢ za kWh (XP) alebo 6¢ (S19)
  • Teplo môžeš využiť v dielni, skleníku alebo na ohrev vody
  • Už ho vlastníš, takže cenu zariadenia už nemusíš riešiť
  • Chceš sa naučiť, ako funguje ťažba na skutočnom hardvéri

Ťažko sa to obhajuje, ak

  • Platíš bežnú cenu elektriny pre domácnosť
  • Spoliehaš sa na rast ceny BTC, aby sa ťažba oplatila
  • Stroj by bol v obytnej miestnosti
  • Predajca nevie ukázať, že stroj ťaží v poole

Čo si skontrolovať pred kúpou použitého S19?

Bitmain už predáva generáciu S21, takže väčšina zariadení S19 sa predáva ako použitá, často po rokoch nepretržitej prevádzky v ťažobnej farme. Ceny neuvádzame: ceny použitých zariadení sa menia podľa hashprice a stavu zariadenia a nepoznáme zdroj, ktorému by sme pri uvádzaní ceny dôverovali.

  1. 1

    Najprv si vypočítaj bod zvratu

    V kalkulačke hore použi svoju skutočnú celkovú cenu za elektrinu. Ak je pri tvojej cene výsledok záporný, žiadna kúpna cena to nezmení.

  2. 2

    Pozri si ho pri ťažbe

    Vypýtaj si stránku s ovládacím panelom zariadenia a stránku workerov v poole, kde vidno, že všetky tri hashboardy dosahujú menovitý hashrate. Fotka nestačí.

  3. 3

    Skontroluj opotrebúvajúce sa súčiastky

    Najčastejšie sa pokazia ventilátory, napájací zdroj a hashboardy. Spýtaj sa na opravy a počítaj s tým, že záruka výrobcu už dávno vypršala.

  4. 4

    Porovnaj model so správnym technickým listom

    Predajcovia si niekedy mýlia verzie. Model na štítku by mal zodpovedať technickému listu Bitmainu, ktorý uvádza sľúbený hashrate a spotrebu.

  5. 5

    Naplánuj napájanie

    V špecifikáciách každého S19 sa uvádza napájanie s napätím 200 až 240 V cez dva AC vstupy, každý s prúdom 10 A. Bežná zásuvka na 120 V nestačí.

Koľko energie spotrebuje S19 a koľko tepla a hluku vydáva?

3.25 kW

Príkon modelov S19 a S19 Pro

menovitý výkon, nepretržitá prevádzka

78 kWh

Za deň

pri nepretržitej prevádzke

11,089

Tepelný výkon v BTU za hodinu

všetka spotrebovaná energia sa premení na teplo

200 až 240 V

Napájanie

dva AC vstupy, podľa údajov Bitmainu

Takmer každý watt, ktorý S19 spotrebuje, sa zmení na teplo. Je ho približne toľko ako z dvoch elektrických ohrievačov zapnutých naplno. V technických listoch Bitmainu pre S19 sa hlučnosť neuvádza. Ide o zariadenie chladené vzduchom pomocou výkonných ventilátorov, podobne ako modely S21 chladené vzduchom, pri ktorých Bitmain uvádza hlučnosť 76 dBA. Počítaj preto s garážou, prístreškom alebo dátovým centrom. V sprievodcovi domácou ťažbou sa dozvieš viac o elektroinštalácii, hluku a využití tepla.

Čo odhad nezahŕňa?

  • Cena zariadenia

    Plus doprava, dovozné clo a prípadné opravy použitého zariadenia.

  • Poplatky poolu

    Zvyčajne pár percent z toho, čo zariadenie vyťaží.

  • Hosting alebo vetranie

    Cena hostingu alebo potrubie a ventilátory na odvod tepla.

  • Prestoj a opravy

    Opotrebované ventilátory, pokazené hashboardy, vlny horúčav a obmedzovanie odberu.

  • Rast siete

    Hashrate siete zvyčajne rastie, takže každý TH/s časom vyťaží o niečo menej.

  • Halving 2028

    Odmena za blok sa opäť zníži na polovicu a s ňou aj väčšina hrubého výnosu.

Celkový obraz nájdeš v článku Je ťažba Bitcoinu zisková?.

Dá sa ťažiť bez kúpy zariadenia?

Yes. In the CloudMineCrypto app you mine for free with the free plan, ads, games, offers and daily check-ins, and your estimated BTC ticks up while your plans run. No machine, no fans, no power bill, and you withdraw to your own wallet, Lightning included. Paid plans are an optional boost for more speed; they usually mine less than they cost.

Je dobré vedieť: odmeny sú odhady, menia sa podľa siete a nie sú zaručené. Plán ti nedáva vlastníctvo konkrétneho hardvéru ani podiel v konkrétnom poole. Platia podmienky.

Časté otázky

Aký hashrate má Antminer S19?

Bitmain uvádza pri S19 výkon až 95 TH/s pri spotrebe 3 250 W (34 J/TH). S19 Pro má menovitý výkon 110 TH/s a S19 XP, najrýchlejší vzduchom chladený model S19 na tejto stránke, 141 TH/s.

Je Antminer S19 stále ziskový?

Závisí to od ceny elektriny a mení sa to každý deň. Pri dnešnej aktuálnej hodnote hashprice pokryje S19 náklady na elektrinu len pri cene nižšej než približne 6,3¢ za kWh a S19 XP pri cene nižšej než približne 10,0¢. To nezahŕňa cenu zariadenia, poplatky poolu ani prestoje.

Aký je rozdiel medzi S19, S19 Pro, S19j Pro a S19 XP?

Podľa technických listov Bitmainu ide o zariadenia chladené vzduchom, ktoré majú približne rovnakú veľkosť a hmotnosť. Líšia sa hashratom a spotrebou: modely Pro a j Pro dosahujú vyšší hashrate pri podobnej spotrebe, k Pro spotrebuje menej a XP je najefektívnejší S19 na tejto stránke.

Koľko elektriny spotrebuje S19?

Bitmain uvádza pri S19 a S19 Pro výkon 3 250 W, čo pri nepretržitej prevádzke predstavuje približne 78 kWh denne. Potrebuje napájanie s napätím 200 až 240 V, nie štandardnú americkú zásuvku na 120 V.

Mám si kúpiť S19 alebo S21?

Model S21 XP spotrebuje na TH približne o 60% menej energie než pôvodný model S19, takže pokryje náklady na elektrinu aj pri oveľa vyšších cenách elektriny. Model S19 dáva zmysel len pri veľmi lacnej elektrine a aj vtedy záleží najmä na tom, koľko zaň zaplatíš. Táto stránka porovnáva parametre, nejde o odporúčanie na kúpu.

Môžem Antminer S19 používať doma?

Technicky áno, ak máš elektrický obvod s napätím 200 až 240 V, dobré vetranie a miesto, kde hluk nebude nikomu prekážať, napríklad garáž alebo kôlňu. Pri bežných cenách elektriny v domácnosti stojí jeho prevádzka viac, než koľko vyťaží.

Zdroje a ďalšie čítanie

  1. Špecifikácie Antminer S19 · podpora Bitmain (výrobca)
  2. Technické údaje Antminer S19 Pro · podpora Bitmain (výrobca)
  3. Parametre Antminer S19j Pro · podpora Bitmain (výrobca)
  4. Technické údaje Antminer S19 XP · podpora Bitmain (výrobca)
  5. Parametre Antminer S19k Pro · podpora Bitmain (výrobca)
  6. Parametre Antminer S21 XP (aktuálna generácia) · Bitmain (výrobca)
  7. Riadená ponuka: harmonogram halvingov · Bitcoin Wiki
  8. Panel ťažby: hashrate siete a náročnosť ťažby · mempool.space

Aktuálne údaje na tejto stránke pochádzajú z rozhrania CloudMineCrypto API alebo z verejných služieb s údajmi o blockchaine, ktoré sú pri nich uvedené. Obnovujú sa podľa plánu a zdroj je vždy označený. Tento sprievodca má vzdelávací účel a nejde o finančné poradenstvo. CloudMineCrypto nie je investičný produkt. Odmeny v aplikácii sú odhady a nie sú zaručené.

Už vieš, ako to funguje. Teraz sa pozri, ako to vyzerá v praxi.

Aktivuj si v aplikácii CloudMineCrypto bezplatný 8-hodinový plán ťažby a sleduj, ako ti podľa aktuálnych údajov zo siete rastie odhadované množstvo BTC. Nepotrebuješ hardvér ani platobnú kartu.