Maquinari · Antminer S19

Antminer S19: tots els models i si encara val la pena tenir-los en funcionament

De part de l’equip de CloudMineCryptoActualitzat lectura de 7 min

La resposta breu

L’Antminer S19 és la 2020 generació de miners de Bitcoin de Bitmain, des de l’S19 original de 95 TH/s fins a l’S19 XP de 141 TH/s. Segons les especificacions de Bitmain, consumeixen entre 21,5 i 34 joules per terahash, en comparació amb els 13,5 de l’S21 XP actual. Per això, un S19 només cobreix el cost de l’electricitat si aquesta és barata. Tria un model de sota per veure on és aquest límit avui.

Punts clau

  • 5 models S19 refrigerats per aire, cadascun enllaçat a la fitxa tècnica oficial de Bitmain.
  • Avui, un S19 arriba al punt d’equilibri a uns 6,3¢ per kWh, i un S19 XP, a uns 10,0¢ (estimació en temps real, només del cost de l’electricitat).
  • El halving de 2024 va reduir la subvenció per bloc de 6,25 a 3,125 BTC, i amb això també va baixar el preu d’equilibri de cada S19.
  • Un S21 XP fa la mateixa feina amb un 60% menys d’energia que l’S19 original.

Família S19 · preu del hash en temps real

Estimació diària, S19 XP

141 TH/s · 3.032 W · 73 kWh al dia

Ingressos bruts, al hashprice d’avui0.00008968BTC$7.28
Cost de l'electricitat a 6¢/kWh−$4.37
Ingressos bruts menys electricitat+$2.91

L’S19 XP arriba al punt d’equilibri per sota de

10.0¢

L’S21 XP, com a comparació

15.9¢

A 6¢, l’S19 XP mina més del que costa l’electricitat, abans de comptar el preu de la màquina i les comissions.

Especificacions declarades pel fabricant, no una recomanació de compra. L’ingrés brut es calcula amb el hashrate actual de la xarxa, la recompensa per bloc i el preu del BTC (s’actualitzen cada hora): 1 TH/s minen uns $0,0516 al dia. És una estimació en dòlars dels EUA que canvia cada dia i no inclou el preu de la màquina, les comissions del pool, l’allotjament, el temps d’inactivitat, les reparacions ni el desgast d’una unitat usada.

Què és l’Antminer S19?

Definició · Antminer S19

Una gamma de màquines de mineria de Bitcoin SHA-256 refrigerades per aire de Bitmain, enviades per primera vegada el 2020. Tots els models tenen la mateixa forma de caixa i una font d’alimentació integrada; les versions posteriors van aconseguir més hashrate per watt.

5

Models d'aquesta pàgina

segons les especificacions del fabricant, setembre de 2026

21,5 a 34

Interval de J/TH

com més baix, millor

95 a 141

Interval de TH/s

per màquina

$0.0516

Per TH/s al dia

preu del hash en temps real

L’S19 va ser la línia principal de Bitmain des de 2020 fins que va arribar l’S21 a finals de 2023. Per això encara n’hi ha tants en funcionament i a la venda de segona mà. Si acabes de començar amb les màquines de mineria, comença per què és una màquina de mineria.

En què es diferencien els models S19?

Valors nominals de Bitmain. Si una fitxa indica diverses versions de taxa de hash, mostrem la més alta. Les unitats reals poden variar uns quants punts percentuals. Fes clic en un model per veure’n la fitxa tècnica.
ModelEnviatTH/sWattsJ/TH
S192020953,25034
S19 Pro20201103,25029.5
S19j Pro20211043,06829.5
S19 XP20221413,03221.5
S19k Pro20231202,76023

L’S19 també es va vendre en versions de 90 TH/s, i l’S19j Pro, en una versió de 100 TH/s, amb aproximadament el mateix J/TH. També hi ha variants de l’S19 refrigerades per líquid, però aquí no les incloem perquè només llistem models les fitxes tècniques dels quals hem comprovat. Són especificacions, no una recomanació de compra. La comparativa de maquinari inclou les màquines actuals de tots els fabricants.

Com es compara l’S19 amb l’S21?

Totes les màquines guanyen el mateix per TH/s. El que les diferencia és el cost de l’electricitat per cada TH/s, mesurat en joules per terahash (J/TH).

Energia per terahash: generació S19 vs. S21

S19
2020
34 J/TH
S19 Pro
2020
29.5 J/TH
S19j Pro
2021
29.5 J/TH
S19k Pro
2023
23 J/TH
S19 XP
2022
21.5 J/TH
S21
2023
17.5 J/TH
S21 Pro
2024
15 J/TH
S21 XP
2024
13.5 J/TH
Valors nominals de J/TH de les fitxes tècniques de cada model de Bitmain. Com més baix, millor. En taronja: la generació S21 actual.

Per igualar els 141 TH/s d’un S19 XP, un S21 XP necessita uns 1.904 W, en lloc de 3.032 W. La diferència és encara més gran en comparació amb l’S19 original: un 60% menys d’energia per fer la mateixa feina. Trobaràs tota la gamma S21, inclosos els models refrigerats per aigua i per immersió, a la pàgina de l’Antminer S21.

A quin preu de l’electricitat l’S19 arriba a l’equilibri?

preu d'equilibri per kWh = preu del hash per TH/s i dia ÷ (J/TH × 24 ÷ 1.000)
La mida de la màquina no hi influeix: dues màquines amb el mateix J/TH arriben a l’equilibri al mateix preu, per grans que siguin.

Preu d’equilibri de l’electricitat, amb el hashprice actual

S19
6,3¢ per kWh
S19 Pro
7,3¢ per kWh
S19j Pro
7,3¢ per kWh
S19k Pro
9,4¢ per kWh
S19 XP
10,0¢ per kWh
S21
12,3¢ per kWh
S21 Pro
14,3¢ per kWh
S21 XP
15,9¢ per kWh
A $0,0516 per TH/s i dia (hashrate de la xarxa, recompensa per bloc i preu del BTC en temps real, actualitzats cada hora). Només inclou el cost de l’electricitat, no el de la màquina, les comissions ni les aturades. Les línies discontínues mostren tarifes d’exemple.

Per sota del preu d’equilibri, una màquina mina més del que costa l’electricitat. Per sobre, cada hora funciona amb pèrdues. El hashprice varia amb el preu del BTC, la taxa de hash de la xarxa i les comissions. La guia del hashprice explica cadascun d’aquests factors, i el cost de minar un bitcoin expressa els mateixos càlculs en dòlars per moneda.

Encara val la pena un S19 després del halving de 2024?

A l’abril de 2024, la recompensa per bloc es va reduir a la meitat, de 6,25 a 3,125 BTC. D’un dia per l’altre, cada TH/s minava aproximadament la meitat de bitcoin, mentre que la factura elèctrica d’un S19 no canviava gens. Canvia d’època per veure què va suposar per a cada model.

Preu de l’electricitat d’equilibri en cada era del halving

1 TH/s genera minant uns $0,0516 al dia en aquesta era

S19
6,3¢ per kWh
S19 Pro
7,3¢ per kWh
S19j Pro
7,3¢ per kWh
S19 XP
10,0¢ per kWh
S19k Pro
9,4¢ per kWh
S21 XP
15,9¢ per kWh
Subvenció del bloc de cada era més les comissions mitjanes actuals, la taxa de hash de la xarxa i el preu del BTC, tots constants perquè només canviï la subvenció. A la pràctica, el preu i la xarxa també varien. Per tant, pren-ho com la part que correspon al halving, no com una previsió. En taronja: la generació S21 actual, per comparar. Les línies discontínues indiquen tarifes d’exemple.

La resposta sincera: un S19 encara pot tenir sentit per a algunes persones, però són poques. Necessita electricitat molt per sota del límit d’equilibri, una màquina prou barata per amortitzar-se abans del proper halving, el 2028, i un lloc on el soroll i la calor no siguin un problema.

Encara pot sortir a compte si

  • El cost total de l’electricitat és molt inferior a 10¢ per kWh (XP) o 6¢ (S19)
  • Pots aprofitar-ne la calor en un taller, un hivernacle o un dipòsit d’aigua
  • Ja en tens un, així que el preu de la màquina ja no és un factor
  • Vols aprendre com funciona la mineria amb maquinari real

Difícil de justificar si

  • Pagues una tarifa elèctrica domèstica habitual
  • Comptes que el preu del BTC pujarà perquè et surti a compte
  • La màquina seria en una zona habitable
  • El venedor no pot demostrar que mina en un pool

Què has de comprovar abans de comprar un S19 de segona mà?

Bitmain ja ven la generació S21, així que la majoria dels S19 es venen de segona mà, sovint després d’anys funcionant sense parar en una granja. No n’indiquem els preus: els preus de segona mà varien segons el hashprice i l’estat de la unitat, i no hi ha cap font de preus que ens mereixi confiança.

  1. 1

    Calcula primer el punt d’equilibri

    Fes servir la calculadora de dalt amb el teu preu real total de l’electricitat. Si el resultat és negatiu amb el teu preu, cap preu de compra no ho pot arreglar.

  2. 2

    Mira’l minar

    Demana el tauler de control de la màquina i una pàgina del worker del pool on es vegin les tres plaques de hash a la taxa de hash nominal, no una foto.

  3. 3

    Revisa les peces que es desgasten

    Els ventiladors, la font d’alimentació i les plaques de hash són les primeres peces que fallen. Pregunta per les reparacions i compta que la garantia de fàbrica ja haurà vençut fa temps.

  4. 4

    Relaciona cada model amb la seva fitxa

    De vegades, els venedors confonen les versions. El model de l’etiqueta ha de coincidir amb la fitxa de Bitmain pel que fa al hashrate i al consum que t’han promès.

  5. 5

    Planifica l’alimentació elèctrica

    Totes les fitxes de l’S19 indiquen que calen de 200 a 240 V amb dues entrades de CA, de 10 A cadascuna. Una presa normal de 120 V no serveix.

Quanta potència consumeix i quanta calor i soroll genera un S19?

3.25 kW

L’S19 i l’S19 Pro consumeixen

a potència nominal, sense parar

78 kWh

Per dia

funcionant sense parar

11,089

BTU de calor per hora

tota l’electricitat acaba convertint-se en calor

200 a 240 V

Alimentació

dues entrades de CA, segons les fitxes de Bitmain

Gairebé cada watt que consumeix un S19 es converteix en calor, més o menys com dos calefactors elèctrics a màxima potència. Les fitxes de Bitmain per a l’S19 no indiquen el nivell de soroll. És una caixa refrigerada per aire amb ventiladors d’alta velocitat, com els S21 refrigerats per aire, que Bitmain especifica a 76 dBA. Per tant, compta amb tenir-lo en un garatge, un cobert o un centre de dades. La guia per minar a casa explica el cablejat, el soroll i com aprofitar la calor.

Què no té en compte l’estimació?

  • El preu de la màquina

    A més, cal comptar-hi l’enviament, els aranzels d’importació i les reparacions d’una unitat usada.

  • Comissions del pool

    Normalment, uns quants punts percentuals del que mina la màquina.

  • Allotjament o ventilació

    Una tarifa d’allotjament, o conductes i ventiladors per treure la calor.

  • Temps d’inactivitat i reparacions

    Ventiladors desgastats, plaques de hash defectuoses, onades de calor i limitacions de potència.

  • Creixement de la xarxa

    La taxa de hash tendeix a pujar, així que cada TH/s mina una mica menys amb el temps.

  • El halving de 2028

    La subvenció es torna a reduir a la meitat, i també ho fa la major part dels ingressos bruts.

Per tenir-ne una visió completa, llegeix és rendible minar Bitcoin.

Es pot minar sense comprar una màquina?

Yes. In the CloudMineCrypto app you mine for free with the free plan, ads, games, offers and daily check-ins, and your estimated BTC ticks up while your plans run. No machine, no fans, no power bill, and you withdraw to your own wallet, Lightning included. Paid plans are an optional boost for more speed; they usually mine less than they cost.

Cal tenir en compte que les recompenses són estimacions, varien segons la xarxa i no estan garantides. Un pla no et dona la propietat ni una participació en cap maquinari o pool concret. S’apliquen les condicions.

Preguntes freqüents

Quin hashrate té l’Antminer S19?

Bitmain indica que l’S19 arriba fins a 95 TH/s amb un consum de 3.250 W (34 J/TH). L’S19 Pro té una taxa de hash nominal de 110 TH/s, i l’S19 XP, el S19 refrigerat per aire més ràpid d’aquesta pàgina, de 141 TH/s.

L’Antminer S19 encara és rendible?

Depèn del preu de l’electricitat i canvia cada dia. Amb el hashprice actual, un S19 només cobreix el cost de l’electricitat si el preu és inferior a uns 6,3¢ per kWh, i un S19 XP, si és inferior a uns 10,0¢. Això no inclou el preu de la màquina, les comissions del pool ni el temps d’inactivitat.

Quina diferència hi ha entre l’S19, l’S19 Pro, l’S19j Pro i l’S19 XP?

Segons les fitxes de Bitmain, són caixes refrigerades per aire d’una mida i un pes semblants. Les diferències són el hashrate i el consum: el Pro i el j Pro ofereixen més hashrate amb un consum semblant, el k Pro consumeix menys i l’XP és l’S19 més eficient d’aquesta pàgina.

Quanta electricitat consumeix un S19?

Bitmain indica que l’S19 i l’S19 Pro consumeixen 3.250 W, uns 78 kWh al dia si funcionen sense parar. Necessiten una font d’alimentació de 200 a 240 V, no una presa estàndard dels EUA de 120 V.

M’hauria de comprar un S19 o un S21?

Un S21 XP consumeix aproximadament un 60% menys d’energia per TH que l’S19 original, així que cobreix el cost de l’electricitat amb preus molt més alts. Un S19 només té sentit si l’electricitat és molt barata, i fins i tot llavors el que pagues per la màquina és el que més importa. Aquesta pàgina compara especificacions; no és una recomanació de compra.

Puc fer funcionar un Antminer S19 a casa?

Tècnicament, sí, amb un circuit de 200 a 240 V, bona ventilació i un lloc on el soroll no molesti ningú, com ara un garatge o un cobert. Amb els preus habituals de l’electricitat domèstica, costa més fer-lo funcionar que no pas el que mina.

Fonts i lectures complementàries

  1. Especificacions de l’Antminer S19 · Assistència de Bitmain (fabricant)
  2. Especificacions de l'Antminer S19 Pro · Assistència de Bitmain (fabricant)
  3. Especificacions de l’Antminer S19j Pro · Assistència de Bitmain (fabricant)
  4. Especificacions de l’Antminer S19 XP · Assistència de Bitmain (fabricant)
  5. Especificacions de l’Antminer S19k Pro · Assistència de Bitmain (fabricant)
  6. Especificacions de l’Antminer S21 XP (generació actual) · Bitmain (fabricant)
  7. Oferta controlada: el calendari del halving · Bitcoin Wiki
  8. Tauler de mineria: hashrate i dificultat de la xarxa · mempool.space

Les xifres en temps real d’aquesta pàgina provenen de l’API de CloudMineCrypto o dels serveis de dades públiques de la cadena de blocs que s’indiquen al costat. S’actualitzen segons un calendari i s’etiqueten allà on apareixen. Aquesta guia és educativa i no és assessorament financer. CloudMineCrypto no és un producte d’inversió; les recompenses de l’app són estimacions i no estan garantides.

Ja has llegit com funciona. Ara mira-ho en acció.

Aconsegueix un pla de mineria gratuït de 8 hores a l’app CloudMineCrypto i mira com augmenta la teva estimació de BTC a partir de dades en directe de la xarxa. Sense maquinari ni targeta.